Studio Twój Ruch | ul. Żwirki i Wigury 1a, 05-825 Grodzisk Mazowiecki | woj. mazowieckie | tel.: +48 664 714 678 | e-mail: kontakt@studiotwojruch.pl | NIP: 5341236255

Czym tak naprawdę jest Pilates? Jaki jest sekret tej metody?

Pilates to wyjątkowy trening, wzmacniający ciało od wewnątrz, wprowadzający prawidłowe wzorce ruchowe. Jest doskonałym uzupełnieniem fizjoterapii, uczy prawidłowej postawy, zmniejsza dolegliwości bólowe, poprawia komfort funkcjonowania, przygotowuje ciało do innych, bardziej intensywnych form ruchu. 

Pilates wymaga skupienia na swoim ciele, uczy świadomości ciała i prawidłowego oddechu. Niezmiernie ważne jest prawidłowe ułożenie ciała, odpowiednia korekta i zrozumienie techniki. Tylko w ten sposób wzmacniamy mięśnie głębokie, stabilizujące kręgosłup i stawy i uzyskujemy optymalne efekty.  

Pilates nie jest nową metodą - technika oraz ćwiczenia zostały opracowane w latach dwudziestych ubiegłego wieku przez Josepha Pilatesa. Pierwotnym ich założeniem było umożliwienie powrotu do pełni sił kontuzjowanym sportowcom i tancerzom. Od tego czasu - dzięki uczniom Josepha oraz jego żony Clary - metoda rozpowszechniła się na całym świecie i wciąż jest rozwijana, w oparciu o nowe badania i wiedzę na temat ludzkiego ciała.

Pilates to idealny system ćwiczeń dla stylu życia, jaki prowadzimy. Godziny spędzane przed komputerem, w samochodzie, w pozycji siedzącej, odbijają się na naszej postawie i samopoczuciu, powodując przykre dolegliwości.

Pilates to medytacja w ruchu, bardzo ciekawy i angażujący trening, dający nieskończone możliwości. Trening indywidualny prowadzimy na specjalistycznym sprzęcie, Pilates Reformer. Trening grupowy - na macie, z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz małych sprzętów, które wspomagają pracę mięśni głębokich, stabilizację, koordynację oraz zrozumienie własnego ciała.
 
Profesjonalnie przygotowany trener i zaangażowany klient to duet idealny. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!
 

Włączcie Pilates do Waszego życia już dziś i zacznijcie żyć w zgodzie z jego zasadami. Zyska na tym nie tylko Wasze ciało, ale też umysł!